wyszukiwarka zaawansowana
Producenci
Nowości
PIONEER DDJ-FLX6
PIONEER DDJ-FLX6
2 749,00 zł

MARTIN LOGAN MONTIS

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 42 998,00 zł 42998.00
ilość para
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: MARTIN LOGAN
Kod produktu: MONTIS

Opis

Przedstawiamy Państwu Montis - najnowszą ewolucję naszej serii Reserve ESL. Idąc śladami naszego zdobywającego nagrody flagowego modelu hybrydowego - Summit X, Montis łączy legendarny dźwięk z wyrafinowaną stylizacją. Opracowywany latami, Montis wykorzystuje wiele unikalnych technik i materiałów konstrukcyjnych MartinLogan: technologie XStata i AirFrame, łączenie próżniowe, stojany MicroPerf, przetwornik elektrostatyczny Curvilinear Line Source, dipolowe promieniowanie, aluminiowy woofer o niskich zniekształceniach, zaawansowane filtrowanie vojtko, 24-bitowy układ DSP Vojtko i kontrola poziomu 100Hz.

Największy hybrydowy przetwornik XStat
http://www.martinlogan.com/images/montis/large-panel-half.jpg

Przetwornik elektrostatyczny wykorzystany w głośniku Montis jest naszym największym hybrydowym panelem elektrostatycznym. Jego wielkość pozwoliła naszym inżynierom na obniżenie częstotliwości podziału do poziomu 340Hz, wprowadzając więcej elektrostatycznej czystości w krytyczny zasięg średnich częstotliwości.

Zaawansowana technologia stojanów MicroPerf oferuje najnowszym przetwornikom elektrostatycznym MartinLogan prawie dwukrotnie większą odkrytą powierzchnię membran w porównaniu do tradycyjnych paneli elektrostatycznych tych samych rozmiarów. To znaczące zwiększenie powierzchni promieniującej przekłada się na większą efektywność i jeszcze łatwiejszą, nieskończenie dynamiczną prezentację.

24-bitowy układ DSP Vojtko

Zadedykowana drużyna inżynierów MartinLogan stworzyła ekstremalnie precyzyjny 24-bitowy układ DSP Vojtko połączony z potężnym wzmacniaczem klasy D o mocy 200W w celu dostarczenia zadziwiająco dokładnych niskich częstotliwości schodząc nawet do 29Hz - rzadko spotykane w tak małych obudowach. DSP pozwala na kompletną optymalizację kontroli i wydajności nad filtrami, equalizacją woofera i funkcjami ograniczającymi - wszystko to dopasowywane jest matematycznie w dziedzinie cyfrowej. Dodatkowo zintegrowana equalizacja poniżej 100Hz w jeszcze większym stopniu zwiększa wydajność basu pozwalając na dopasowanie do indywidualnej akustyki pomieszczenia.

Głośnik elektrostatyczny

Podobnie jak przetwornik wstęgowy, głośnik elektrostatyczny wykorzystuje cienką membranę do wprawienia powietrza w ruch. Na tym jednak kończą się podobieństwa. Podczas gdy oba - dynamiczne i wstęgowe głośniki są przetwornikami elektromagnetycznymi, działającymi na zasadzie indukcji magnetycznej, głośnik elektrostatyczny wykorzystuje zupełnie inną zasadę oddziaływań elektrostatycznych. 

Bezdyskusyjnie nie można mówić o kolumnach elektrostatycznych bez wspomnienia o klasycznej konstrukcji tego typu - the Quad ESL-57, stworzonej w 1957 r. przez Peter'a Walker'a. Model ESL-57 zrewolucjonizował standard przejrzystości zaraz po jego przedstawieniu i wciąż utrzymuje to miano niemal 50 lat później. Pierwsze doświadczenia wielu słuchaczy z high-audio są związane z ESL-57. Wielu konstruktorów kolumnn elektrostatycznych wciąż posiada parę wspomnianego modelu, traktując go jako produkt referencyjny. ESL-57 nie dostarczają wiele basu, nie grają bardzo głośno, oraz produkują bardzo wąskie słodkiego pasmo, ale kiedy obsługujemy je w ramach tych ograniczeń, są magiczne.

 

 

Głośnik elektrostatyczny (niekiedy nazywany ESL) tworzy, cienka ruchoma membrana wytworzona z transparentnej folii Mylar, naciągniętej pomiędzy dwoma statycznymi elementami nazywanymi stojanami. Membrana jest polaryzowana wysokim napięciem względem stojanów. Doprowadzony zostaje tam sygnał audio, w wyniku czego pojawia się pole elektrostatyczne odpowiadające doprowadzonemu sygnałowi. Zmienne pole elektrostatyczne wokół stojanów wchodzi w interakcję ze stałym polem membrany, popychając i wyciągając membranę co tworzy dźwięk. Jeden ze stojanów odpowiada za wyciąganie drugi za popychanie membrany. Ilustracja powyżej ukazuje jeszcze dynamiczny woofer jako część hybrydowej kolumny dynamiczno/elektrostatycznej.

Napięcia służące do obsługi kolumny elektrostatycznej są bardzo wysokie. Napięcie polaryzujące może osiągnąć wartość nawet 10,000 V (10kV). Dodatkowo sygnał audio jest wzmacniany od kilkudziesięciu do kilku tysięcy woltów przez krokowy transformator wewnątrz głośnika. Tak wysokie napięcie są wymagane do wytworzenia pola elektrostatycznego wokół membrany i stojanów.

Stojany są często pokryte materiałem izolacyjnym, aby zapobiec iskrzeniu przy przeskokach ładunków pomiędzy elementami. Mimo to jeśli głośniki zostaną przesterowane, wolne elektrony mogą przechodzić do powietrza jonizując je w ten sposób i zapewniając w ten sposób ścieżkę przewodzącą dla ładunków elektrycznych. Duże wychylenie membrany - np. podczas głośnego odsłuchu - umieszcza membranę bliżej stojanów i również wywołuje iskrzenie. Może to uszkodzić panel elektrostatyczny tworząć małe dziury w membranie. Iskrzenie jest większym problemem w wilgotnych pomieszczeniach niż w suchych ponieważ wilgoć powoduje lepszą przewodność między stojanami, a powietrzem.

Panele elektrostatyczne często dzieli się na kilka mniejszych części, aby zmniejszyć skutki rezonansów membrany. Niektóre panele są zakrzywione zmniejszając tym samym nierówności rozchodzenie się promieniowania w zakresie wysokich częstotliwości. Efekt pojawia się, gdy długość fali jest mniejsza od membrany.

Zaawansowane filtrowanie Vojtko

Firmowa technologia filtrowania Vojtko wykorzystana jest w przetwornikach elektrostatycznych głośnika Montis. Ta audiofilskiej jakości sieć, pochodząca z głośnika CLX, jest ostrożnie, ręcznie składana z wykorzystanie połączeń punkt do punktu, polipropylenowych kondensatorów, cewek powietrznych i firmowo zwijanego transformatora toroidalnego. Ta precyzyjnie dopasowana sieć zachowuje nawet najbardziej mikroskopiczne niuanse dźwiękowe, obsługując jednocześnie pełną dynamikę dowolnego źródła.

 

Konstrukcja Podłogowa, elektrostatyczna
Moc 20 - 500W
Zalecana moc wzmacniacza
1 x 200W (4ohm) na kanał
Wbudowany wzmacniacz głośników niskotonowych
Pasmo przenoszenia 29Hz – 23kHz (+/-3dB)
Rozproszenie poziome: 30°
Rozproszenie pionowe:
(112 cm) źródło liniowe
Impedancja 6ohm
Kompatybilny z urządzeniami:
4, 6, 8ohm
Efektywność 91dB
Panel elektrostatyczny 111.8 x 28.7 cm wymiar panela
3209 cm2 powierzchnia panela
Wysokiej częstotliwości przetwornik elektrostatyczny XStat, CLS
Przetwornik niskotonowy 254 mm (10")
Membrana aluminiowa
Wysoka amplituda wychyłu
Funkcje / wyposażenie Kontrola podświetlenia LED : Wł/przyciemnianie/Wył
Zużycie energii 200W maksymalnie na kanał
Wymiary (W x S x G) 150.5 × 32.2 × 45.7 cm
Waga

26.3 kg / szt.

kolory :

BLACK ASH

DARK CHERRY

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl