KEF R7

KEF-R7-01.jpg
 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9 999,00 zł

Cena regularna: 14 400,00 zł

9999.00
ilość para

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kolumna podłogowa KEF R7

(czarny połysk / PIANO BLACK)

KEF R7 jest średniej wielkości wolnostojącą kolumną głośnikową z nowej serii R. Model ten mimo swojej niezbyt dużej obudowy zapewnia bardzo mocny dźwięk, ożywiając muzykę i filmy. Z parą 165-milimetrowych hybrydowych przetworników niskotonowych oraz zespołem głośnikowym Uni-Q łączącym 125-milimetrowy przetwornik średniotonowy i 25-milimetrowy tweeter z aluminiową kopułką model ten przewyższa wszelkie oczekiwania.

 • Współosiowy zespół głośnikowy Uni-Q
 • 3-drożna konstrukcja bas-refleks z czterema głośnikami
 • Układ wzmocnień Constrained Layer Damping
 • Elastyczny port bas-refleks

R wstępem do Reference

KEF od początku swojej działalności, którą rozpoczął w 1961 r., poszukuje muzycznej perfekcji, co wymaga nieustannego wprowadzania innowacji. Te odnoszą się do całego spektrum dźwięku i samej konstrukcji kolumny głośnikowej i przejawiają się m.in. za pomocą nowej wersji legendarnego zespołu głośnikowego Uni-Q, jeszcze lepszej obudowy, na udoskonaleniach kluczowych elementów akustycznych kończąc. Dzięki wyeliminowaniu podkolorowania dźwięku, poprawiła się przejrzystość i dokładność, co pozwoliło wynieść serię R na dotychczas nieosiągalny poziom.

Radość w nowym wydaniu

Nowa seria KEF R została przeprojektowana od podstaw i dostarcza brzmienia tak czyste i emocjonujące, że każde odtworzenie muzyki staje się prawdziwą ucztą dla uszu. W nowej serii R projektanci urzeczywistnili dekady doświadczenia i swoje niesamowite zamiłowanie do muzyki. Implementując innowacje już dostępne w serii Reference oraz całkowicie nowe rozwiązania techniczne obecna seria R dostarcza więcej szczegółów i jeszcze większe emocje. Każdy element zastosowany w tej serii został precyzyjnie zaprojektowany, aby odwzorować radość charakterystyczną dla pierwszego odsłuchu.

Autorski moduł Uni-Q

KEF opracował swój unikatowy zespół głośnikowy Uni-Q w 1988 r. i od tego czasu sukcesywnie udoskonala go. To, co nie zmienia się, to powód, dla którego KEF korzysta z tego rozwiązania: umieszczenie przetwornika wysokotonowego w centralnej części głośnika średniotonowego przybliża do uzyskania ideału akustycznego jakim jest pojedyncze źródło punktowe. Wersja Uni-Q zastosowana w obecnej gamie kolumn głośnikowych R jest już 12. generacją tej unikatowej konstrukcji i stanowi kolejny krok naprzód w odniesieniu do jakości dźwięku.

W najnowszej wersji Uni-Q kompletnie zmodyfikowano m.in. układ napędowy głośnika średniotonowego, odpowiedzialny za konwersję sygnału audio z napięcia elektrycznego na siłę mechaniczną. Napęd w nowej serii R ma uformowany i podcięty biegun oraz symetryczne aluminiowe pierścienie demodulacyjne, które łączą się i m.in. ograniczają zmiany podczas ruchu cewki.

Istotnym problemem w przypadku konstrukcji będącej połączeniem głośników, np. takiej jak Uni-Q, jest zarządzanie niewielkimi przerwami, które oddzielają części składowe. Wąski kanał pomiędzy poruszającą się cewką głośnika średniotonowego i nieruchomym początkiem falowodu tweetera podczas ruchu powietrza tworzy rezonans, podobnie jak podczas dmuchania nad otworem butelki. Szczelina jest niezbędna, aby cewka mogła się poruszać, dlatego KEF poprawił ten element poprzez otworzenie komory za przetwornikami i wypełnienie jej materiałem tłumiącym. Rozwiązanie to absorbuje rezonans i pomaga dostarczyć bardziej precyzyjne, czystsze wysokie tony dzięki zredukowaniu podkolorowania.

Głośniki niskotonowe

Przetworniki niskotonowe zastosowane w nowej serii R, aby zmaksymalizować wydajność basu, wykorzystują dwuczęściową strukturę, w której wklęsła warstwa aluminiowa umieszczona jest na papierowym stożku. Ta sztywna konstrukcja wraz z unikatową geometrią membrany minimalizuje dodatkowy rezonans i pozwala membranie zachować tłokowy ruch podczas pracy. Korzyści przynosi także całkowicie przeprojektowany układ magnetyczny i konstrukcja zawieszenia, które redukuje zniekształcenia harmoniczne, zapewniając czystszy, bardziej precyzyjny dźwięk. Rezultatem jest zwarty, zwinny bas, który pokazuje prawdziwą duszę i moc niskich tonów.

Innowacyjna metoda Shadow Flare

Shadow Flare jest innowacyjną metodą redukcji szkodliwej dyfrakcji obudowy i znana jest z obecnej już serii Reference. Dzięki jej zastosowaniu układ Uni-Q może w pełni wykorzystać swój potencjał. Chociaż wygląda jak pierścień ozdobny, Shadow Flare jest w rzeczywistości precyzyjnie zaprojektowaną powierzchnią rozszerzającą efekt falowodu Uni-Q. Rozwiązanie to sprawia, że przetwornik wysokotonowy niejako „nie widzi” krawędzi obudowy tworzących swego rodzaju obszar cienia, w którym potencjał dyfrakcji jest największy. W efekcie jego akustyczny wpływ zostaje zminimalizowany do pomijalnych poziomów. Rezultatem jest udoskonalona przejrzystość, szczególnie w odniesieniu do subtelnych niuansów pojawiających się podczas szarpnięć strun lub przy innych dźwiękach perkusji.

Usztywniona obudowa

Obudowy kolumn głośnikowych z nowej serii R czerpią korzyści z układu wzmocnień Constrained Layer Damping. Pierwotnie stworzony dla wielokrotnie nagradzanego modelu LS50, system ten wykorzystuje wewnętrzne klamry połączone z panelami poprzez stratne punkty styku zamiast sztywnego połączenia. Konstrukcja ta skutecznie rozprasza niepożądane drgania. Nowo opracowany układ wewnętrznych wzmocnień współpracuje z układem Constrained Layer Damping. Całość składa się na niezwykle obojętną platformę, dzięki której seria R zapewnia brzmienie muzyki dokładnie takie, jakie powinno być, bez żadnych niepożądanych dodatków.

Elastyczny port

Kluczowym elementem prowadzącym do głębokiego, wyraźnego basu jest konstrukcja portu. Porty w serii R są precyzyjnie rozmieszczone i wyposażone w innowacyjne elastyczne ścianki. Wykorzystując obliczeniową dynamikę płynów, rozszerzenie i profil każdego portu obliczany jest tak, aby opóźnić turbulencję, podczas gdy elastyczne ścianki portu zapobiegają podkolorowaniu średnicy przez rezonans podłużny. Rezultatem jest nie tylko lepszy bas, lecz także czystszy dźwięk w wyższym zakresie częstotliwości w istotnym obszarze niższych średnich tonów.

Specyfikacja :

 • Budowa: 3-drożna bass-reflex
 • Przetworniki:
  Uni-Q 25mm HF, 125mm MF
  2x 165mm głośniki niskotonowe
 • Podział zwrotnicy: 400Hz/2,9kHz
 • Pasmo przenoszenia: 33Hz - 50kHz (-6dB)
 • Zniekształcenia harmoniczne: <0.3% 120Hz-20kHz (90dB, 1m)
 • Maksymalne ciśnienie akustyczne: 111dB
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: 15-250W
 • Impedancja nominalna: 8Ohm
 • Czułość: 88dB (2.83V/1m)
 • Wymiary: 1108.9 x 310.6 x 383.5 mm (łącznie z terminalami i nóżkami)
 • Waga: 31.4 kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl